تبلیغات
اسلام آباد جوان
اسلام آباد غرب را آب برد !
اسلام آباد جوان
در حالی که بارش رحمت الهی هوای  این روزهای  شهر اسلام آباد غرب را مطبوع نموده است که  گویا شهرداری اسلام آباد غرب در تعطیلات زمستانی به سر میبرد . با هر بار بارش و نزول رحمت الهی  خیابانهای اسلام آباد غرب لبریز از آب شده و باعث راه بندان  شدید و تعلل در عبور و مرور مردم میشود . در طول سالیان گذشته اگر هر شهرداری که بر کرسی ریاست این اداره نشسته است،  یک خیابان را که دچار آب گرفتگی میشود  آسفالت میکرد و به نحو استاندارد مدخل ورودی و خروجی آن را هم طراز مینمود ،  اکنون مشکل آب گرفتگی این شهر حل شده بود
خیابانهای روزهای بارانی  اسلام آباد غرب شبیه به دریاچه های پر از آب  شهر ونیز شده است  که فقط با قایق امکان عبور و مرور در آن فراهم میشود .
پس از بارش نیم ساعته ی عصر یکشنبه دهم آبان ماه  خبری از متولیان ستاد بحران و یا شهرداری نبود که به خود اجازه دهند حداقل مجراهای خروجی آب را که لبریز از گل و لای بودند پاکسازی نمایند ،  اگر کمبود نیرو و  کمبود اعتبار جهت خرید ماشین آلات را علت عدم حضور در نقاط دچار آبگرفتگی   بدانیم که باید گفتار وا مصیبتا را سر لوحه ی گفتار خویش قرار دهیم که چگونه است بزرگترین شهرستان استان کرمانشاه از نبود وسایل و ماشین آلات ضروری جهت تسهیل  در رفت و آمد مردم بی بهره است ، چگونه است که باید مجراهای خروجی آب را رهگذرانی از سر دلسوز ی  و به ناچار جهت تسهیل در رفت و آمد خود باز کنند و ساعتها پس از بارش نیم ساعته ی باران هیج مسولی از ستاد بحران در صحنه حاظر نشود ،  گویا برای دوستان دست اندر کار در ستاد بحران ،  واژه ی بحران زمانی معنی پیدا میکند که تلفات جانی پس از وقوع سیلاب حادث شود. اگر عملکرد شهرداری را در همه ی زمینه ها قابل تحسین  و شایسته ی تقدیر بدانیم ، عملکرد این نهاد در جریان آب گرفتگی معابر مناسب نبود .پس از باران بسیار شدید روز یکشنبه دهم آبان ماه پرسنل راهنمایی و رانندگی بسیار مناسب عمل کردند و توانستند ضعف شهرداری را به نحوی جبران نمایند  . این پرسنل زحمت کش در زیر باران  عبور و مرور خودروها را تسهیل نمودند و برخلاف مسئولین شهرداری و ستاد بحران که نتوانستند به نحو احسن از بزرگترین آزمون خود بیرون بیایند ،  پرسنل راهنمایی و رانندگی بسیار موفق عمل کردند .
باران که تمام  شد خبری از شهرداری جهت نظافت خیابانها و شستشوی  معابر نشد و هنوز هم گل و لای ناشی از سیلاب از چهره ی زمستانی شهر زدوده نشده است . امیدواریم شهرداری فکری به حال هم طراز نمودن خیابانها نماید ، چرا که این مردم جهت عبور و مرور و رفت و آمد خود هزینه ی زمان پرداخت مینمایند .


علی باقری سه شنبه 12 آبان 1394 - 08:02 ق.ظ نظرات()