تبلیغات
اسلام آباد جوان
آب گرفتگی معابر و ضعف شهرداری اسلام آباد غرب!
اسلام آباد جوان
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اسلام آباد جوان ، همه‌ساله با فرا رسیدن فصل بارش، مشکل آب‌گرفتگی ناشی از بارندگی در بیشتر خیابان‌ها و معابر شهری اسلام آباد غرب  به یک معضل همیشگی برای شهروندان تبدیل میشود که در این بین غفلت برخی از دستگاه‌های اجرایی مرتبط با موضوع ، سبب دلخوری مردم میشود.  در این چند روز گذشته خبر آبگرفتگی معابر شهر اسلام آباد غرب   را اکثر فعالان عرصه خبر پوشش داده اند و از ناتوانی شهرداری در امر بهسازی خیابانها گلایه کرده اند ولیکن جای شکی باقی نمانده است که زیر ساختهای  شهری و راههای درون شهری اسلام آباد غرب از گذشته های دور آنقدر دارای اشکال میباشند که اگر دهها شهردار دیگر بر منصب ریاست شهرداری اسلام آباد غرب تکیه زنند  باز هم نمیتوانند گره ای از مشکلات این شهر در امر مشکل آب گرفتگی معابر  را حل کنند.
در بارش های کم سابقه ی اخیر  اسلام آباد غرب،  یکبار دیگر ضعف شهرداری اسلام آباد غرب در امر روکش و همسطح کردن محورهای که همیشه دچار آب گرفتگی میشوند مشخص شد ، پس از بارش های فراوان این چند روز  گویی مسئولین شهرداری در این شهر وجود نداشتند  که به مشکلات ناشی از آب گرفتگی رسیدگی نمایند . کسی از مسولین انتظار نداشت که با بیل آب را از معابر شهر جمع کنند و یا نظیر شهردار تهران خود  وارد آب شده و دریچه های مسدود شده ی آب را باز کنند . مطمنا انتظار حضور در بین مردمی که به دلیل ضعف شهرداری تا زانو و کمر در سیلاب  خیابان بازار روز گرفتار شدند انتظاری بحق و شایسته بود  دوستان ستاد بحران فقط یکبار در دسترس بودند و پس از سیلابی شدن معابر دگر در دسترس نبودند.
اسلام آباد جوان
 حتی اگر شهرداری  و ستاد بحران یک دستگاه جمع آوری آب بیشتر داشتند  میتوانستند سیلاب ناشی از باران را جمع آوری کنند و از ورود آب به مغازه های که هر سال مبالغ هنگفتی را جهت عوارض شهرداری پرداخت مینمایند جلوگیری کنند. کسی منکر زحمات و تلاشهای جناب شهردار در امر ساماندهی و زیباسازی شهر اسلام آباد غرب نیست و حجم بارندگی نیز به حدی بود که نمیتوان جناب شهردار را مستوجب عقوبت دانست ،  اما آیا بهتر نیست یکبار برای همیشه نقاطی که همیشه دچار آب‌گرفتگی میشوند را  بهسازی نمود تا هم مشکلات ترافیکی کاهش یابد و هم هر بار با بارش رحمت الهی شهروندان دچار مشکل نشوند ،مطمنا اگر باران  چند روز دیگر ادامه داشته باشد  خیابانی را که میشود با اندکی آسفالت هم طراز نمود  و از آب‌گرفتگی آن جلوگیری کرد  شهروندان فقط میتوانستند با قایق طی کنند !


علی باقری دوشنبه 9 فروردین 1395 - 07:22 ب.ظ نظرات()